Blog,  Internet,  Sociální Sítě

Kryptoměnová online hra Rollercoin. Recenze, návod, bližší informace a kalkulačky. Hrajte si s křečkem a získejte kryptoměny zdarma!

Jistě se shodneme na tom, že těžba kryptoměn je ambicí mnoha z nás, ale v naprosté většině případů na to nemáme peníze, znalosti nebo potřebnou technologii. Přímá těžba kryptoměn je pro obyčejné nadšence a investory velmi nákladná záležitost. Existují ovšem alternativy, které vás mohou dostat ke kryptoměnám za nízké náklady a i s dávkou zábavy, relaxace a interakce.

Chceš 0.0010000000 BTC ( cca 400Kč/20EU) zdarma?
Tak se stačí zaregistrovat na tomto odkazu:
Vyzvednout si odměnu už 0.0010000000
a po úspěšném splnění registrace ti automaticky přistanou na účtě.

Jednou z takových alternativ je herní svět Rollercoin, kde si může vytvořit vlastní těžařskou místnost s minery doslova každý – online a bez nutnosti peněžní investice.

Možná si říkáte, že musí jít o podvod, kterých jsou na internetu desítky. Takové podvody zpravidla rychle splasknou a málokdo se v nich vyzná, natož aby v nich uspěl. Rollercoin ale představuje odlišnou alternativu s dynamicky se rozvíjející vnitřní tržní ekonomikou, početnou hráčskou komunitou a tradicí již od roku 2018.

Rollercoin - Jedna z mnoha herních místností plných regálů se stroji na těžbu kryptoměn
Jedna z mnoha herních místností plných regálů se stroji na těžbu kryptoměn

Hrajte hru Rollercoin

Registrujte se na RollerCoin přes toto tlačítko a získáte 1000 satoshi zdarma!

Oproti mnoha jiným projektům, v Rollercoinu vás nikdo nenutí provádět velké investice nebo shánět množství dalších lidi, jak bývá u ponzi a pyramidových schémat zvykem. Nikdo vám ani neslibuje zbohatnutí přes noc. Trpělivost se vám ale může bohatě vyplatit. Investovat do vylepšení své těžební techniky k urychlení postupu je sice možné, Rollercoin je ale vstřícný i k free-to-play hráčům, o čemž si ještě povíme níže. Pro hraní tedy nemusíte utratit ani jeden satoshi!

Tento článek rozebírá jednotlivé oblasti světa Rollercoinu, které vás mohou zaujmout a vtáhnout vás do hraní jednoduchých a příjemných her, což vám umožní krátit si volný čas s vědomím, že tak zároveň vyděláváte kryptoměny. Nehrajte hry pro nic za nic, hrajte je za kryptoměny!

Jak s Rollercoinem začít?

Nejprve je samozřejmě nutné se do světa Rollercoinu nějak dostat – založit si hráčský účet.

Stačí přejít na stránky hry a zdarma si založit účet. Po kliknutí na odkaz níže si zaregistrujte profil a k němu vytvořte svůj 8bitový avatar, který vás v tomto světě bude reprezentovat s vámi zvoleným jménem.

Registrace je snadná a rychlá – a pokud nechcete vyplňovat formulář (byť je krátký), můžete se registrovat na jedno kliknutí přes svůj Facebook účet.

Rollercoin registrační formulář
Rollercoin registrační formulář

Registrujte se na Rollercoin

Registrujte se na RollerCoin přes toto tlačítko a získáte na začátek 1 000 satoshi zdarma!

Po první registraci je ještě ve většině případů nutné potvrdit svoji registraci kliknutím na odkaz v nově příchozím e-mailuPokud vám e-mail ne a ne přijít, zkontrolujte složky SPAM a Hromadné.

Jak Rollercoin funguje?

Hned poté, co vytvoříte svůj hráčský účet, se dostanete do své první místnosti, která bude vypadat podobně jako na obrázku níže.

Vidíte všechno to nevyužité místo? Tam budete postupně umisťovat své minery – stroje, které pro vás budou těžit kryptoměny.

Nový herní účet na
Těžební místnost nového herního účtu

Těžební stroje – jak fungují minery a kde je získat?

Jako každý správný těžař musíte i vy mít své minery. Ale nebojte, nepotřebujete žádné nákladné nákupy za statisíce korun, nebo kdovíjaké technické znalosti, které obnáší klasická těžba.

V tomto případě jsou minery součástí herního světa. Jsou sestavené jak týmem Rollercoinu, tak samotnými hráči. Minery můžete získat několika způsoby:

 • Buď obyčejnými nákupy a směnou v Rollercoin obchodě za herní RLT,
 • nebo nákupem na tržišti od jiných hráčů,
 • a nebo prostřednictvím soutěží a otevíráním boxů.

Různých minerů existuje obrovské množství. Základních typů minerů je přes 200 a vylepšených minerů, o nichž se budeme bavit dál, je přes 1 000!

Ukázka několika ze série základních minerů
Ukázka několika ze série základních minerů. Všimněte si, že kromě designu se od sebe liší svojí velikostí, cenou a výkonem.

TIP: Chcete vědět, jaké minery existují? Podívejte se na námi vytvořenou tabulku Seznam minerů.

Otevřít seznam minerů od Finex.cz

Kolik kryptoměn je možné natěžit?

Jako v klasickém světě Proof-of-Work těžby kryptoměn, kde získáváte odměny v poměru ke své účasti na práci celé sítě, stejným způsobem získáváte odměny i v Rollercoinu.

Ale jak to vlastně funguje? A kolik je možné v Rollercoinu vytěžit?

Každá z těžitelných kryptoměn má nastavenou svoji odměnu, která je poměrově vyplácena všem uživatelům, kteří přiřazují výkon svých minerů v k jednotlivým kryptoměnám.

Tyto odměny se mění podle výkonu sítě, podle potřeb projektu Rollercoin s přihlédnutím k poptávce hráčů a situace na trhu s kryptoměnami, aby byl projekt udržitelný. Existují stálé sazby odměn (viz níže), které jsou více méně trvalé a týdenní bonusy, kdy mají hráči u nějakých kryptoměn zvýšené zisky. Tyto týdenní bonusy je dobré sledovat např. na oficiálním Twitter profilu.

Běžná odměna za vytěžený blok je následující:

 • 20 RLT
 • 150 RST
 • 60 TRX
 • 0.005 ETH
 • 0.019 BNB
 • 0.06 SOL
 • 3.5 MATIC
 • 0.0003 BTC
 • 40 DOGE

Standardní doba vytěžení bloku je 10 minut, někdy však u některých kryptoměn dojde vinou výrazného nárůstu těžařů dané měny k prodloužení.

Jakým způsobem se tedy počítá vaše výkonnost?

Vaše odměna = (váš výkon/celkový výkon sítě) * odměna za vytěžený blok.

Dle aktuálních dat v den psaní článku je tedy potenciální výnosnost taková:

10 / (9682+10) * 60 = 0.0619 TRX = $0.55 denně

Počítali jsme s celk. sílou těžaře 10 Ph/s u kryptoměny TRX, kde byl celk. výkon sítě 9 682 PH/s a cena TRX byla $0,061. 

Nutno říci, že zatímco sazby odměn jsou poměrně stabilní, samotné odměny jsou nestabilní, protože hráči mohou libovolně směřovat svůj výkon mezi jednotlivé kryptoměny podle vlastního uvážení. To je ovšem částečně limitováno tím, že s každou takovou změnou je spuštěna 12 hodin trvající “cooldown”, kdy nemůžete změnit zaměření své těžby.

TIP: Velmi užitečným nástrojem k výpočtu vašeho výkonu slouží tzv. Kalkulačka výnosnosti. Na internetu jich můžete najít hned několik. Jedná se o interaktivní nástroj pro plánování vaší taktiky, kam můžete zadat sílu svých minerů a uvidíte, kolik můžete vydělávat v závislosti na aktuální situaci ve hře.

Otevřít kalkulačku výnosnosti od Finex.cz

Výkon a bonus minerů – na co si dát pozor

Minery vám kromě samotného těžebního výkonu potřebného pro účasti na těžbě kryptoměn poskytují i bonus k výkonu. Tento bonus se ale započítává pouze jednou za každý miner daného druhu. Každý další kus toho mineru stejného typu vám připočte už “jen” nastavený výkon. Bonus je důležité si střádat zejména z dlouhodobé perspektivy a může se vám v pozdější části vašeho snažení a účasti na Rollercoinu hodit.

Miner Scarabey
Miner Scarabey a jeho parametry

Každý miner má svůj výkon, který je uváděn v rozmezí od gigahashů po petahashe.

Na obrázku vpravo vidíte, že jeden z nejlevnějších malých minerů v oficiálním obchodě (Scarabey) má následující parametry:

 • Výkon 8 000 Gh/s
 • Bonus +1 %.

V souvislosti s “kvalitou” těchto minerů a toho, zda se vám nákup mineru vyplatí, existuje i jednoduchý vzoreček pro poměření ceny a výkonu.

Jednoduchý vzoreček je takový, že výkon v tisících Gh/s vydělíme cenou v RLT (dejte si pozor na to, že někdy mají minery výkon uvedený v Th/s nebo Ph/s a v takovém případě je třeba nejdříve hodnotu převést na Gh/s). Pro Scarabey bude tedy vzoreček následující:

8 / 16 = 0.5

Čím vyšší poměr je, tím výhodnější je nákup daného mineru. Obecně je možné říci, že vhodný poměr při takovém výpočtu je 2 a více. Všechny minery s horším (nižším) poměrem se hodí nakupovat pouze po jednotlivých kusech na navýšení bonusových procent.

Umístění mineru z inventáře do regálu v místnosti

Dva důležité body k minerům:

 • K tomu, aby vaše minery fungovaly a těžily, je musíte mít umístěné ve své místnosti v regálech, které si koupíte. Jsou ale levné a spíše se jedná o formalitu. Máte-li minery pouze v inventáři, nefungují.
 • Aby minery v regálech vaší místnosti fungovaly a těžily kryptoměny, nesmí vaše elektřina spadnout na nulu. Nic to nestojí, stačí jen jednou za pár dní zavítat na stránky Rollercoinu a elektřinu si znovu nabít. Máte celkem 5 jednotek energie a vaše minery každý den jednu jednotku spotřebují. Kliknutím na tlačítko (viz níže) si ji znovu dobijete.
Tlačítko pro dobití elektřiny - stačí zmáčknout
Tlačítko pro dobití elektřiny – stačí jednou za 5 dní zmáčknout

Kryptoměny figurující ve hře Rollercoin

O jakých kryptoměnách se ve světě Rollercoin vůbec bavíme? Když už těžíte kryptoměny, mělo by vás zajímat, o jaké měny se jedná.

Kromě krále kryptoměn Bitcoinu a druhé největší kryptoměny Etherea narazíme ve světě Roller coin i na kryptoměnu burzy Binance (BNB), slavný memecoin Dogecoin, ale rovněž i tokeny projektů SolanaMATIC a TRX, stablecoiny BUSD a USDT a v neposlední řadě také herní kryptoměny RLT a RST, které mají ve fungování Rollercoinu podstatnou a nezastupitelnou roli.

Poznámka: Je nutné zmínit, že Rollercoin se neustále vyvíjí a tak ve chvíli psaní tohoto článku není možné některé kryptoměny vybrat ze hry ven. Konkrétně se jedná o Solanu a TRX – ale i to by se již brzy mělo změnit. Ostatní kryptoměny lze na vlastní peněženku vybírat bez problému, jak dokazuje například screenshot účtu níže.

Jak na výběr z Rollercoinu? Stačí zadat adresu peněženky a potvrdit.
Jak na výběr z Rollercoinu? Stačí zadat adresu peněženky a potvrdit.

Je tu však i pár úskalí:

 • Zaprvé: je nutné natěžit určité množství kryptoměny k jejímu výběru. Jejich minima se dozvíte ve své herní peněžence, ale v době psaní tohoto článku se jednalo o 0.0001 BTC (cca 50 Kč), 0.008 ETH (250 Kč), 0.008 BNB (50 Kč) nebo 30 DOGE (50 Kč).
 • Zadruhé: kryptoměny na svůj herní účet můžete vkládat vcelku bez omezení, avšak u BUSD a USDT existuje limit minimálního vkladu, a to ve výši 50 BUSD a 100 USDT. Jakýkoliv vklad pod limit bude ztracen bez možnosti návratu. Další upozornění, zatímco všechny ostatní kryptoměny lze těžit, BUSD a USDT těžit nelze. Jejich jediným užitím ve světě Rollercoin je směna na RLT.

Vaše rollercoin peněženka

Kryptoměny lze po dosažení potřebného minima vybírat na vlastní peněženku, a to skrze herní peněženku, kterou najdete v levé horní části obrazovky. Zde se dozvíte, kolik výběrů nebo vkladů jste provedli, kdy k nim došlo a v jakém objemu.

Při rozkliknutí některé z měn, například Bitcoinu, uvidíte dvě možnosti:

 • Vklad: Pro vklad kryptoměn je nejdříve nutné nechat si vygenerovat vkládací adresu, která je zobrazena jak ve formě textu, tak i QR kódu. Vložené kryptoměny je možné využít pro nákup RLT.
 • Výběr: Máte-li na svém účtě dostatečné množství kryptoměn pro výběr, pak stačí zadat adresu vaší peněženky a poté výběr potvrdit kliknutím na odkaz v e-mailu, což slouží jako ochrana proti podvodníkům nebo zlodějům. (Pokud vám e-mail ne a ne přijít, zkontrolujte složky SPAM a Hromadné)

Doba trvání výběru se liší. V zásadě se pohybuje v rozmezí od 1-4 pracovních dní, někdy je to však rychlejší a jindy pro změnu pomalejší. Není ale třeba se bát, každý výběr jeho majitel dříve nebo později obdrží. Rychlost se odvíjí především od vytížení sítí a počtu žádostí o výběr – vypadá to totiž, že všechny výběry jsou zpracovávány manuálně pracovníky Rollercoinu.

Další důležitou součástí peněženky je také směna kryptoměn (ať už natěžených nebo vložených “zvenku”) na RLT. K té se dostanete po rozkliknutí měny RLT, kam ručně zadáte, kolik RLT chcete koupit, a hra vám vypočítá, kolik jednotek zvolené kryptoměny je třeba mít. A pokud máte dostatek, potvrzením je směníte na RLT – a hurá nakupovat!

Ukázka směny USDT na RLT
Ukázka směny USDT na RLT. Zde vidíte, že 1 RLT = 1 USDT

Hry na Rollercoinu

Nyní ovšem ještě ke hrám na Rollercoinu – dalšímu důležitému bodu tohoto světa. Nelze je opomenout, protože jistě budou základem pro většinu začínajících a F2P hráčů.

K čemu slouží hraní her?

 • Zaprvé tím jako hráči získáváte bonusový výkon k těžbě kryptoměn, s tím rozdílem, že s minery máte stabilní a neměnný výkon, zatímco výkon za hraní her je pouze dočasný.
 • A za druhé jsou u her zobrazovány reklamy, čímž Rollercoin získává přísun peněz, jehož část poté hráčům vyplácí, což je zásadní faktor pro držení této hry při životě.

Povětšinou jde o klasiky, které vrátí pamětníky do jejich mládí a mladým hráčům ukáží, nad čím dítě “osmdesátek” strávilo desítky hodin u arkádových automatů, ale k dispozici jsou i vlastní hry z dílny vývojářů Rollercoinu. Narazíme zde na slavný Tetris, nazývaný “Dr. Hamster”, “Token Blaster”, který vychází ze sedmdesátkové klasiky Space Wars nebo karetní hry. Zajímavou hrou je také Lambo Rider, kde řídíte svoje lambo, které jistě víte, že v kryptosvětě chce mít každý ?. Celkem si můžete vybrat z více než desítky her.

Výběr z her, jejichž počet se neustále rozrůstá
Hry mají většinou kryptoměnovou tématiku, toto je Flappy Rocket

TIP: Pokud se ptáte, které hry se vyplatí hrát, v současné době to jsou Token BlasterCryptonoidCrypto Hamster a Lambo Rider. Zejména poslední jmenovaná je obtížná, ale všechny mají vysoké odměny oproti ostatním.

Hrajte hru Rollercoin!

Registrujte se na RollerCoin přes toto tlačítko a získáte 1000 satoshi zdarma!

Ekonomika hry Rollercoin

Toto je důležité a citlivé téma, které ukazuje, jak moc se Rollercoin stává propracovaným a dynamickým projektem. Řada věcí v rámci ekonomiky Rollercoinu se však neustále mění a vylepšuje, takže v tomto článku naleznete stav z doby jeho poslední aktualizace (viz hlavička článku, kde je datum aktualizace uvedeno).

Rollercoin má několik pilířů své ekonomiky. Kromě standardních zdrojů jako je sponzoring, vklady hráčů a příjmy z reklamy, ze kterých získává peníze pro fungování, to je herní kryptoměna Rollertoken (RLT), která se používá k nákupu herních minerů, nebo boxů obsahujících minery, součástky, nebo boxů s RLT.

Tokeny RLT a RST

Základní token hry – RLT, Roller Token – lze získat řadou způsobů. Mezi nejjednodušší způsoby patří:

 • Samotná těžba v rámci hry nebo
 • výše popsaný nákup za kryptoměny.

Získat RLT ale jde i:

 • Plněním úkolů,
 • prodejem svých minerů na tržišti,
 • přes Task Wall,
 • prostřednictvím eventů,
 • jako příjem z referralů,
 • nebo jinými úkoly, aniž by bylo nezbytně nutné vložit vlastní peníze/kryptoměny.

RLT je herní stablecoin svým způsobem párovaný 1:1 s americkým dolarem. V době psaní tohoto článku existuje RLT výhradně ve světě Rollercoin, není možné ho obchodovat na žádné burze.

Naproti tomu RST, či-li Roller Season Token se získává jen těžbou a plněním úkolů v rámci herního systému. Token RST byl zaveden proto, aby se snížila zátěž RLT při těžbě a diverzifikovala se měnová struktura Rollercoinu. Za RST je možné nakupovat některé unikátní minery, lootboxy s minery, nebo boxy se součástkami. V každé sezóně, která trvá několik měsíců, je možné za RST kupovat něco jiného, odkud také pramení jméno tohoto tokenu.

Merging – spojování a vylepšování minerů

Mechanismus spojování a zlepšování minerů (tzv. merge) je zamířen na omezení vytváření konceptuálně nových minerů ve prospěch vylepšování těch stávajících.

Merging minerů spočívá v tom, že využijete dvou minerů, které máte, a k tomu potřebných součástek, abyste získali jeden vylepšený miner, který vám nabídne vyšší výkon i vlastní bonus.

Ovšem pozor, o bonus původních 2 minerů přijdete, pokud nemáte aspoň jeden navíc. Proto doporučujeme vždy mít 2 minery na sloučení a 1 další si ponechat.

Postup je jednoduchý, avšak s každou další úrovní nákladnější, aby se zabránilo extrémnímu nárůstu výkonu sítě a těžba byla stále profitabilní i pro menší těžaře.

Detaily sloučení základního mineru Scarabey na druhý level
Detaily sloučení základního mineru Scarabey na druhý level

Pro vylepšení mineru potřebujete 2 kusy mineru na stejné úrovni a určité množství součástek (základní desky, větráčky a kabely).

Jednotlivé úrovně minerů jsou následující (všechny levely jsou odlišeny barevně a číselně):

 • (I) common (základní),
 • (II) uncommon
 • (III) rare,
 • (IV) epic,
 • (V) legendary,
 • (VI) unreal,
 • a (✩) legacy.

Úroveň legacy se vztahuje jen na minery vylepšené před velkou aktualizací herního systému v roce 2022. Nelze je už vytvářet a zlepšovat, ale stále mají svůj výkon, bonus a exkluzivitu. Hráči, kteří se připojí dnes, je už mohou získat už pouze nákupem na tržišti od jejich původních majitelů.

Kromě vylepšování minerů je možné také zlepšování součástek. K tomu jich potřebujete určité množství a RLT pro uhrazení poplatku za zlepšení. Stejně jako v případě minerů, i u součástek s každou další úrovní roste jejich cena.

Vždy platí, že minery na nejvyšší úrovni jsou nejnákladnější na výrobu, ale také jsou zaslouženě nejhodnotnější a mají obrovský výkon.

Marketplace – tržiště starých i nových minerů

V sekci marketplace naleznete tržiště, kde mezi sebou mohou hráči směňovat minery, součástky a tokeny. Jedná se o jeden ze základních pilířů ekonomiky Rollercoinu a lze ho směle nazvat i součástí interaktivního světa ve smyslu interakce a směny mezi samotnými hráči.

Na tržišti volně obchodujete s jinými hráči, kteří chtějí prodat svoje součástky, popřípadě minery, o které vy budete mít zájem. Nebo naopak, vy můžete prodávat své přebytečné minery a součástky. Ceny stanovují samotní hráči a trh je tedy svým způsobem neregulovaný, byť se prý chystají některé změny proti chybám a botům.

Na tržišti je možné kupovat i vylepšené minery a součástky
Jednotlivé nabídky zobrazují i vývoj ceny daného zboží

Jako kupující vždy dostáváte jako první nabídku nejlevnějšího mineru či součástky. Pro prodávajícího a nakupujícího je důležité upozornit, že k transakcím jsou přičítány i poplatky.

Pokud tedy prodávající nastavuje cenu, kupující nakoupí za stanovenou cenu a 5% poplatek k tomu. To musí brát obě strany v potaz.

Tržiště představuje velký pokrok zejména pro free-to-play hráče, neboť srazilo cenovou hladinu minerů a tak je mnohem snazší se k minerům dostat i bez vlastního vkladu.

Interaktivní svět Rollercoinu. Sezóny, úkoly, soutěže i NFT

Svět Rollercoinu kromě všech informací uvedených výše nabízí také interaktivní společenství hráčů a soutěží nejrůznějšího druhu, zprostředkované nejčastěji přes sociální sítě a zdaleka nejde jen o samotné hry, které budete hrát, byť ty jsou základem světa Rollercoin.

Můžete vytvořit (nakreslit) svůj vlastní miner a dostat za to odměnu. Navíc se takový miner dostane do samotné hry a zajistí vám nesmrtelnost v hráčské komunitě. Nebo se zúčastníte soutěže s kreslením obrázků určité tématiky či nově i NFTčka.

Dalším typem soutěže jsou kvízy a dotazníky, kterých bývá méně, ale také se vyplatí. Žádná ze soutěží není povinná, ale každá je dobrá k získání minerů a jiných odměn! Nezapomeňte proto sledovat oficiální sociální sítě Rollercoinu (viz níže).

Sociální sítě

Rollercoin hojně využívá síly sociálních sítí a skupin. Najdete ho na řadě míst, odkud se tak můžete dozvídat čerstvé novinky o pokroku v tomto herním světě, plánech vývojářů, chystaných soutěžích a eventech a tak podobně.

Rollercoin lze najít na TwitteruYouTubeTelegramu a hlavně na Discordu, kde se můžete setkat a komunikovat s tisícovkami hráčů z celého světa, včetně stovek spoluhráčů z České republiky a Slovenska. Na oficiálním Rollercoin blogu zároveň začínají vývojáři uveřejňovat pravidelné informace o updatech a své vývojářské deníky.

TIP: Doporučit můžeme i československý Discord server s velmi aktivní komunitou, přátelskou podporou, schopnými adminy a netoxickým prostředím. Ten naleznete zde: CZ RollerCoin Komunita.

Season a festival

Seasons, či v našem prostředí sezóny, jsou časově ohraničená tématická období trvající zhruba 3 měsíce. Tato období přináší hráčům mnohá zpestření v podobě soutěží, herních úkolů, odměn a to vše v tematickém podání, jako byla například vánoční, karnevalová, historická či letní sezóna.

Za plnění úkolů a sbírání zkušeností (zkráceně “xp”) můžete získat nové časově limitované minery povětšinou vytvořené komunitou právě k příležitosti nové sezóny.

Každá sezóna je složená z levelů (úrovní), jejichž počet není pevně stanoven a podle sezón se mění, stejně jako počet “xp”, které musíte získat ke splnění jednotlivých levelů. S každým levelem pak získáváte odměny, které se dělí do dvou kategorií. Free odměny dostává každý hráč plnící levely a Exclusive odměny získávají hráči se zakoupeným passem (vstupem).

Seznam odměn v průběhu karnevalové sezony
Seznam tématických odměn v průběhu karnevalové sezony

Ceny těchto vstupů nejsou fixní a liší se pro každou sezónu. Fixní je jen to, že běžný vstup (basic pass) je vždy výrazně levnější, než kompletní vstup (complete pass), který vám už při nákupu zprostředkuje všechny odměny hned bez nutnosti plnit úkoly.

Zkušenosti (xp) můžete získávat nejen plněním úkolů, mezi které patří hraní her, otevírání lootboxů, získávání nových hráčů nebo vylepšování minerů a součástek, ale také každý den, když se připojíte do hry, obdržíte určité množství xp jen za přihlášení. Počet takto získaných XP průběžně narůstá s každým dalším přihlášením.

Kromě sezón se do hry Rollercoin nyní dostávají i eventy a festivaly, na kterých pouhým hraním her můžete vyhrát i vcelku slušné minery, jediným nákladem je váš čas, byť směnou krypta na RLT můžete získat výhodu v podobě navýšení odměn při hraní her v rámci festivalového eventu. A nemusíte ani vkládat žádné další kryptoměny, stačí ho vytěžit ve hře a pak směnit ve své peněžence.

Task Wall

Dalším prvkem interaktivního světa Rollercoinu, který je provázaný s dalšími hrami, stránkami a projekty, je tzv. Task Wall. Jedná se o seznam úkolů, za které získáváte RLT – opět bez vkladu, jen s trochou úsilí a času. Tento Task Wall se dělí do dvou kategorií: Průzkumy (surveys) a Úkoly (tasks).

Průzkumy jsou v podstatě takové průzkumy veřejného mínění, ve kterých odpovídáte na otázky, jaká auta máte rádi, jaké cigarety kouříte, co si myslíte o politické situaci, co si myslíte o investicích, značkovém oblečení a tak dále.

Těchto průzkumů je většinou málo a není snadné se do nich dostat, protože jsou často specificky zaměřené na určitou demografickou skupinu, takže když váš profil v rámci průzkumu nesouhlasí s hledanou cílovou skupinou, nemůžete ho vyplnit.

Druhou částí jsou úkoly. Za ty nejlehčí, třeba ve stylu navštívit stránku a zaregistrovat se, dostáváte jen drobné, za nejtěžší klidně i 20 nebo 30 RLT – ale ty jsou často spojeny s různými vklady na jiných stránkách. Nejrozšířenější jsou střední odměny, které spočívají v registraci do jiné hry a odehrání určité úrovně, za které to dostanete většinou mezi 3-5 RLT.

Ukázka jednotlivých průzkumů a úkolů v sekci Task Wall
Ukázka jednotlivých průzkumů a úkolů v sekci Task Wall

Československá Rollercoin komunita. Přidejte se!

Pokud vás hra Rollercoin zaujala, není nic snazšího, než si ji vyzkoušet na vlastní pěst. Registrace je rychlá a už během pár minut můžete provozovat svůj první těžební stroj.

Věříme, že náš článek vám se začátkem hraní pomůže. Vysvětluje přeci jen všechny důležité záležitosti, se kterými se jako hráč dostanete do styku.

Pokud byste ale i tak potřebovali s něčím pomoct nebo poradit, nebojte se přidat se do československé Discordové komunity, kde si můžete o hře povídat se stovkami dalších hráčů – v češtině.

Přidejte se k Československé Rollercoin komunitě ZDE

Pro vstup je potřeba účet na stránkách nebo v aplikaci Discord.

Hrajte hru Rollercoin

Registrujte se na RollerCoin přes toto tlačítko a získáte 1000 satoshi zdarma!

Je možné Rollercoin hrát skutečně zdarma (free-to-play)?

Nyní, když už jsme si vysvětlili, jak přesně Rollercoin funguje, se dostávám k jedné z nejzapeklitějších otázek celého Rollercoinu: Lze ho hrát ve stylu free-to-play?

Nejnovější updaty a změny ukazují, že Rollercoin se výrazně posunuje k prostředí, které je přátelské vůči free-to-play hráčům. A to zejména díky množství soutěží a eventů, ze kterých je možné získávat minery zdarma, bonusům a dalším odměnám, které v kombinaci s tržištěm zároveň výrazně snížily ceny minerů.

Ze zkušeností nově příchozích hráčů víme, že i free-to-play hráči, kteří do her nechtějí vkládat peníze nakonec hraním, plněním úkolů a účastí na eventech získávají minery bez jakýchkoliv finančních nákladů. Ovšem, taková cesta je delší a nákladnější na čas, ale není zde žádná bariéra, která by bránila free-to-play hráčům uspět.

Kupříkladu jednoduchá taktika. Hráním her získáváte měnu RST. Když máte dost RST, můžete nakoupit bednu se součástkami a získané součástky můžete prodat na tržišti a za RLT získané z tržiště koupit miner. Skrze tuto taktiku nemusíte vložit ani halíř a k minerům se i přesto dostanete.

Zároveň si řekněme narovinu: neexistuje univerzální recept na fungování v Rollercoinu. Co hráč, to unikátní přístup k cíli. To se v Rollercoinu projevuje více než kde jinde. Neexistuje odpovědi na otázku, “jak co nejrychleji zbohatnout?” – a to ani ve skutečném světě, ani v Rollercoinu. Jak skutečný svět, tak svět Rollercoinu jsou proměnlivé a dynamické.

Referral systém – doporučte přátele a získejte odměnu

Již byl párkrát jsme se v článku zmínili o referral systému Rollercoinu. Opět upozorňujeme, že nikdo není nucen nikoho shánět, jak to bývá u pochybných schémat. Referral systém slouží k propagaci projektu a k motivaci získávání nových hráčů.

V první řadě je nutné zmínit, že v systému tu a tam dochází ke změnám. O tom, že systém referralu není dokonalý a obsahoval i chyby, mluví otevřeně i samotný tým Rollercoinu, když tu a tam zveřejní informace o tom, že některé chyby byly opraveny.

Jak to ale funguje v praxi?

 • Pro nové hráče, kteří se zaregistrují přes referral link (zvací odkaz jiného hráče), je odměnou 1 000 satoshi, které obdrží v rámci hry.
 • Pro hráče, kteří naopak svůj referral link šíří mezi své přátele, je pak odměnou podíl vytěžených kryptoměnách a nákupech hráče, kterého získal.

Způsob získávání nových hráčů je pak na každém hráči, pokud se vůbec rozhodne do tohoto systému zapojit. Může a nemusí to být výhodné, ale není to povinné.

Pokud jde o sazby odměn za činnost referralů, člověk, který zve nové uživatele, získává 25 % z těžby svého přítele a dalších 15 % z jeho uskutečněných nákupů. I tyto sazby se nejspíše budou měnit v rámci budoucích updatů.

Doporučení: Pro referral je možné získávat i své příbuzné a přátele, ale neregistrujte je na stejné IP adrese, jako máte vy – člověk, který je zve. Je možné, že tato činnost by mohla skončit zablokováním účtu. To se občas děje kvůli podvodům, kdy si někteří hráči dělají mnoho duplicitních účtů.

Budoucnost hry Rollercoin. Vyplatí se?

Z budoucích plánů Rollercoin víme o změnách v mechanice jejich vnitřního trhu a zavedení aukcí. Dále změny okolo referral systému a taky dlouhodobý plán na působení v metaversu a NFT světě, což ještě není úplně potvrzené a rozpracované. V každém případě se vyplatí sledovat oficiální blog a sociální sítě (odkazy naleznete výše).

Zápory

Na závěr i pár záporů, aby to nevypadalo, že jde o bezchybný projekt. To určitě ne, vše má i své stinné stránky.

 • Updaty se nezřídka odkládají, je nutné mít trpělivost se zaváděním nových herních mechanismů uvnitř Rollercoinu a nedivit se, když nastane takový odklad. Je to náročný projekt.
 • Druhým záporem může být uživatelské rozhraní. Opravdu není příliš přátelské, což je i důsledek limitace 8bitového grafického stylu tohoto projektu. Chvíli vám potrvá, než se v něm zorientujete, najdete potřebné informace a obeznámíte se s tím, jak ho používat, ale i k tomu vám může pomoci náš článek nebo asistence CZ/SK Discord komunity.
 • Třetí slabinou Rollercoinu je zmíněný referral systém, který někdy nepřičítá odměny, nebo je nezapisuje do výpisů, či ve velice vzácných případech nezapočítá příchod referrala. Tento systém by dle dostupných informací měl brzy projít změnami a opravami.

Slova na závěr

Bylo by možné se tu rozepsat ještě o stovkách dalších drobností, vedlejších záležitostí a mechanismů, jako je cooldownlevel vašeho počítače a tak dále. Toto všechno ale lze zjistit i samotným hraním a nebo díky podpoře CZ/SK Discord komunity.

Komu tedy lze doporučit Rollercoin? Každému, kdo má rád krypto, je hravý a soutěživý a chce se chopit příležitosti.

Není to jednoduchá ani krátká cesta ke kryptu. Pokud nechcete vložit své peníze, musíte vložit čas a pokud nechcete vložit čas, musíte vložit peníze. Jisté ale je, že se budete bavit a něco málo si přivyděláte.

Přejeme příjemnou zábavu a mnoho úspěchů!

zdroj: finex.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *