Filmy,  Internet,  Seriály

10 Nejlepších seriálů na Netflixu: Co stojí za vaši pozornost?

Od té doby, co Netflix v roce 2013 vyrukoval s legendárním „House of Cards“ a prohlásil se tím za sídlo vysoce kvalitních pořadů, obří streamovací gigant odčerpal některé z nejdůležitějších televizních programů. Podle časopisu Variety byla produkce seriálů a filmů Netflixu v roce 2019 vyšší než v celém americkém televizním průmyslu v roce 2005. Není proto divu, že rozhodování, co si k sledování vybrat, je čím dál tím těžší.

Abychom vám toto rozhodování usnadnili, podívali jsme se na všechny původní seriály Netflix a vybrali jsme z nich to nejlepší.

10. Bridgertonovi

Na konci hrozného pandemického roku Netflixu přišel se seriálem „Bridgerton“, zatraceně zábavnou a sexy variantou románku ve viktoriánské éře. Příběh Daphne Bridgertonové, nejstarší dcery rodiny Bridgertonů, která uzavřela smlouvu s vévodou z Hastings, aby předstírala románek, a nakonec se do něj zamilovala, je nyní jedním z nejúspěšnějších seriálů Netflix všech dob. A není divu: krásní lidé, přiměřená dávka cynismu, spousta okázalosti a show a taky mnoho odvázaných sexuálních scén udělaly z Bridgertonovy úžasně zábavnými.

Přečtěte si také: 6 budoucích nejlepších seriálů roku 2021

9. 13 důvodů proč

Seriál „13 Reasons Why“ byl pravděpodobně nejúspěšnějším původním seriálem Netflix v roce 2017. Příběh, který je založen na stejnojmenné knize, vypráví o událostech, které souvisí se sebevraždou studentky Hanny Bakerové (Katherine Langford). 13 důvodů proč se staly nejdiskutovanějším seriálem na Twitteru a díky zpracování kontroverzního tématu sebevraždy se stal tématem rozhovorů po celém světě. Divák sleduje život Hanny, která je ve škole šikanována, což vede až k tomu, že se rozhodně skoncovat se životem. Svůj příběh vypráví prostřednictvím tajemných kazet, které po sobě zanechala na kterých ze své smrti nevybíravě obviňuje všechny své přátele a spolužáky. Po první sérii hned následovaly druhá a třetí, čtvrtá série pak seriál uzavřela v roce 2020.

8. Sexuální výchova

Díky pozitivně naladěnému seriálu „Sex Education“ nám Netflix nabízí příběh outsidera Otise, který se stává sexuálním terapeutem na své střední škole. První velký seriál Netflixu v roce 2019 však inspiruje nejen svým hrubým humorem, ale především sympatickými a dobře vykreslenými postavami. Druhá série dokázala splnit očekávání všech fanoušků a pro „nadržené“ protagonisty přinesla ještě více sexu, zábavy a přátelských obratů. Na třetí sérii se již pracuje a my na ni netrpělivě čekáme.

7. Dark

Kdo by si myslel, že první německý seriál Netflixu rozpoutá takový humbuk? Protože tento komplexní příběh o cestování v čase a o čtyřech rodinách a jejich temných tajemstvích byl přijat s velkým nadšením nejen v Německu. Dark je fascinující, ponurý a opravdu zajímavě inscenovaný.

6. Narcos

Vzestup a pád největšího drogového krále v historii: Pablo Escobar vytvořil v 70. a 80. letech kolumbijský Medellín-Kartel a vyvolal v Kolumbii krvavou drogovou válku. Seriál Narcos vypráví jeho příběh mezi obchodem s koksem a problémy s politikou, soudnictvím a armádou. Narcos byl jedním z nejúspěšnějších seriálů Netflix v roce 2015. To nejlepší: Wagner Moura jako Pablo Escobar je ohromující. Mezitím byly natočeny další tři série.

Přečtěte si také: Nabij se výkonem od NUGOSU nejen během gamingu. A teď navíc se slevou!

5. Stranger Things

Pokud by Steven Spielberg, John Carpenter a Stephen King společně měli natočit seriál, pravděpodobně by to bylo velmi podobné záhadnému Netflix seriálu „Stranger Things“. Od prostředí malého městečka, přes skvěle ztvárněné postavy až po perfektní zvukový doprovod syntezátorů a celkový vzhled vzdávají poctu mnoha nejznámějším hororovým a tajemným filmům 80. let. Je opravdu pozoruhodné, že osmidílná série s sebou přináší nejen čisté retro kouzlo, ale také vypráví opravdu strhující příběh, který divákovi postupně ukazuje své silné stránky.

4. Mindhunter

Co se děje v mysli sériového vraha? Odpověď na tuto otázku hledá seriál Mindhunter. Na konci 70. let se agenti FBI Holden Ford (Jonathan Groff) a Bill Tench (Holt McCallany) vydávají na strhující, složitou a někdy znepokojivou cestu do lidské psychiky. Tváří v tvář se oba agenti setkávají s bezohlednými masovými vrahy, jejichž postavy v seriálu jsou založeny na skutečných lidech. První série byla vysílaná v říjnu 2017, druhá série se objevila v roce 2019 a byla přinejmenším stejně brilantní.

3. Koruna

Skvělá volba nejen pro fanoušky „Royals“: Historický dramatický seriál „The Crown“ vypráví příběh královny Alžběty II. a nebyly na něm ušetřeny žádné náklady ani úsilí – vše vykresluje co nejrealističtěji. S rozpočtem 112 milionů eur mohli tvůrci plně využít svůj potenciál. Fanoušci královských filmů „The King’s Speech“ a „The Queen“ mají nyní k dispozici tento Netflix seriál, a i vy ho rozhodně musíte vidět! Obsazení je obzvláště přesvědčivé: Elizabeth II hraje Claire Foy. Philipa hraje bývalý „Doktor Who“ Matt Smith.

2. Dům z karet

V zákulisí amerického politického systému se toho děje hodně – hybnými silami jsou chamtivost, láska, korupce a sex. Mistr manipulace Frank Underwood chce být prezidentem. A také přesně ví, co pro to udělat. Tato cynická politická satira čítá celkem pět sérií a inspirovala mnoho milionů fanoušků, zejména v době úřadování Trumpa. Kevin Spacey a Robin Wright hrají hlavního protagonistu. Kvůli obviněním ze sexuálního obtěžování musel totiž Kevin Spacey natáčení opustit a v poslední sérii „House of Cards“ za něj zaskakuje právě Robin Wright!

1. Dámský gambit

Seriál, kde hrají hlavní roli šachy? Věřte, že opravdu není jen pro hrstku vášnivých hobby šachistů, i když nelze popřít, že představuje vyznání lásky k této hře. Příběh mladé Elizabeth, která se v šedesátých a sedmdesátých letech dostává jako jediná žena do řad nejlepších šachových virtuózů světa a opakovaně bojuje se svou závislostí na alkoholu a pilulkách, nadchl miliony diváků, takže „The Queen’s Gambit“ je nyní jednou z nejúspěšnějších mini sérií platformy Netflix. Adaptace stejnojmenného románu Waltera Tevise z roku 1983 zaujme vynikající herečkou v hlavní roli, která ví, jak dát postavě Beth hloubku a ztvárnit její bloudění mezi genialitou a šílenstvím, prošlapávání cesty k emancipaci a útěk před vlastním selháním. I vedlejší postavy jsou ale vynikající a skvěle zapadají do Bethina příběhu, někdy až nečekaným způsobem.

Zdroje: timeout.com, tvmovie.de, Unsplash

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *