Blog,  Internet

Co je VPN a proč ji potřebuji?

Taky jste si kladli tuto otázku? Tak se na to pojďme spolu podívat a pochopit teda co s tím všichni mají a proč jí všichni doporučují. Zdá se, že v dnešní době trávíme většinu svého života online a sdílíme více osobních informací než kdykoli předtím. Abychom se ujistili, že naše online aktivita je co nejbezpečnější a nejbezpečnější, mnoho lidí upřednostňuje používání VPN při připojení k internetu, doma, v práci a na veřejné Wi-Fi.

Co to tedy VPN je?

VPN znamená Virtual Private Network( Virtuální Privátní Síť ). Jednoduše řečeno, VPN vytváří soukromé síťové připojení, ke kterému máte přístup na svém počítači, notebooku nebo mobilním zařízení. A jak název napovídá, díky nim je přístup na internet soukromější, což může zajistit bezpečnější sdílení informací online.

Co je to připojení VPN

Připojení VPN je tvořeno sítí serverů v místech kdekoli na světě, které provozuje poskytovatel VPN. Při navázání připojení VPN se veškerý provoz směřující do vašeho zařízení zašifruje a poté projde zprostředkujícím serverem v místě, které si vyberete.

Jak funguje VPN?

VPN funguje tak, že vás připojí k sadě serverů v procesu známém jako tunelování. Tyto servery fungují jako „virtuální domov“ na internetu a v jistém smyslu přenášejí vaše online zážitky do bezpečnější online sítě.

Při prozkoumávání internetu z tohoto zabezpečeného prostoru jsou data, která odesíláte a přijímáte, šifrována, což vám poskytuje větší bezpečnost a anonymitu online.

Kdykoli kliknete na odkaz nebo do prohlížeče zadáte adresu, váš počítač odešle řadu komunikací prostřednictvím řady počítačů. Vaše data cestují po místní síti, přes několik počítačů na internetu a ještě více počítačů na serverech webu, než se vrátíte stejnou cestou zpět a vrátíte informace do svého počítače.

Když používáte VPN, jsou tyto datové pakety šifrovány v počátečním bodě, což obvykle skrývá jak data, tak informace o vaší původní IP adrese.

Existují dva typy VPN. První je podniková VPN, někdy nazývaná podniková VPN, kterou společnosti často používají k zabezpečení přenosu informací mezi dvěma kancelářskými místními sítěmi. Podniková VPN zahrnuje ovládání obou koncových bodů VPN

Druhým je spotřebitelská VPN, která zajišťuje pouze jeden koncový bod. a spotřebitelské VPN, což je typ, který byste použili při přihlášení k veřejné Wi-Fi k zabezpečení vašich informací. Služby spotřebitelské VPN pomáhají zajistit ochranu vaší komunikace v aplikacích, jako jsou sociální sítě, e-mail, online nakupování a bankovnictví.

Co vše skryje VPN?

VPN skryje všechny vaše osobní údaje, když přistupujete k internetu. VPN šifruje všechna data vašeho zařízení a přesměrovává je přes samostatný server a skrývá spoustu různých typů osobních údajů online.

VPN skrývá vaši IP adresu, která anonymizuje vaše aktivity a brání ISP, obchodníkům, hackerům a vyhledávačům, aby mohli sledovat vaše pohyby online.

VPN také skrývá vaši identitu na sociálních médiích a také vaše zvyky při online nakupování, což také ztěžuje cílení marketingových společností a zároveň udržuje vaše citlivé informace v bezpečí.

Nakonec VPN skryje vaši geografickou polohu. Jelikož jsou vaše data přesměrována přes zprostředkující servery a vaše IP adresa je skrytá, neexistuje způsob, jak sledovat vaši polohu přímo, když používáte VPN.

Proč používat VPN?

  • Zabezpečení
  • Ochrana osobních údajů
  • Virtuální umístění

Takže co na to říkáte? Já jsem toho názoru že bych snad využil VPN jen kvůli Virtuálnímu umístění – a co to vlastně znamená? Tak prosím pěkně, setkali jste se někdy že Vás nějaká stránka nepustila protože není určená pro vaši zemi? Berme že Českou republiku, tak s VPN se na ní dostanete protože jak už jsme si popsali tak se skryjete a nikdo neví odkud pocházíte. Takže nějakých 10eu/měs. jsou pro mě vyhozené peníze a ještě kolují informace, že Vám to omezí i rychlost internetu. Takže za mě VPN je zbytečná. Ano pro firmy, banky apod. bych doporučil. Pro osobní využití zbytečnost. I přesto Vám se hodím pár odkazů na VPN poskytovatele.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *